Genç Bayrak Gazetesi

MATEMATİK VE TEKNOLOJİYİ BULUŞTURAN PROJE

MATEMATİK VE TEKNOLOJİYİ BULUŞTURAN PROJE
  • 23 Kasım 2021, 07:35

Mehmet Ahmet Genç Ortaokulu, proje çalışmalarına devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi olarak bir parçası olduğu, Avrupa’daki okulların ortaklaşa çalışmalar yapması için kurulan eTwinning platformu aracılığı ile projeler yürüten okul hem öğretmenleri hem öğrencileri ile çalışıyor.

2021-2022 Eğitim Öğretim yılında an itibariyle Avrupa’da 225 bin okulun aktif olduğu bu sistemde öğretmenlerin öncülüğünde hazırlanan projeler ile öğrenciler farklı okullardan ve farklı ülkelerden arkadaşları ile tanışıp çalışmalar yapabiliyor. Böylece okul dersleriyle uyumlu olarak yeni kültürler tanıyabiliyorlar.

Matematik öğretmeni Filiz İşlek’in rehberliğinde yürütülen “Math And Techonlogy Harmonic Style” adlı projenin amacı Matematik ve Teknolojiyi bir araya getirerek günümüz çağına uygun ve kalıcı bir öğrenmeyi sağlamaktır. Bu amaçla oluşturulan proje ekibinde 6. Sınıflardan 7 öğrenci görev almakta fakat çalışmalar tüm sınıflarca yürütülmektedir. Eylül ayında başlayan projede, Türkiye’nin farklı illerinden 6 okul ,Ürdün’den 2,Azerbaycan’dan 1 okul yer almaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ