Genç Bayrak Gazetesi

MHP’li Ok Açıklaması

MHP’li Ok Açıklaması

MHP Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, “FETÖ ile mücadele edilecekse, bunun mutlaka siyasi bağlantısı çıkarılmalı. Siyasi ayağı ile mücadele edildiğinde de AKP içerisinde kabine oluşturacak kadar üye bulamazlar.” dedi.

Ok, düzenlediği basın toplantısında, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’a yapılan silahlı saldırıyı nefretle kınadığını belirtti.

“Saldırıyı kim yaparsa yapsın, nedeni ne olursa olsun, saldırıyı yapanlar önüne hangi sıfatları eklerlerse eklesinler bu, kabul edilebilir bir durum değil.” diyen Ok, kendisine “sözde ülkücü” diyen çetelerin böyle bir saldırı yapmasına daha da çok üzüldüğünü bildirdi.

Son KHK’ya göre, rektörleri, YÖK’ün belirleyeceği üç aday arasından Cumhurbaşkanının atayacağını vurgulayan Ok, “Ne güzel bir demokrasi. Kendin çal kendin oyna. Utanmasalar TBMM’yi kapatacaklar. Zaten şu anda Meclisin yetkileri Hükümet tarafından gasbedilmiş durumda, KHK’larla istedikleri kanunları çıkarıyorlar. Meclis devre dışı olduğuna göre; Meclis tatil edilsin, milletvekilleri ücretsiz izne ayrılsın, böylece ekonomi rahat eder.” ifadesini kullandı.

MHP’li Ok, öğretmen atamalarında ilk kez yapılan sözlü sınavları eleştirdi.

Bu sözlü sınavların bilimsellik, hukuk ve adeletten uzak olduğunu iddia eden Ok, “Sözlü sınav denildiğinde vatandaşların aklına tek bir şey geliyor; o da torpil. Sözlü sınav eşittir torpil. Dün soruları çalarak emek hırsızlığı yapan hain FETÖ, çocukların geleceğini kararttı. Peki şimdi bu yapılan sözlü sınav nedir? Bu sözlü sınav, emek hırsızlığına yasal kılıf uydurmaktır.” dedi.

İsmail Ok, sözlü sınavların kaldırılması ve atamaların KPSS ile yapılmasını istedi.

Konuşmasında, “Cumhuriyet Gazetesine yönelik operasyona” da değinen Ok, şöyle devam etti:

“Bizler, terör örgütü ve uzantıları ile mücadele edilmesi ve bu mücadele esnasında hassasiyet gösterilmesi gerektiğine inanıyoruz. FETÖ terör örgütü yapılanması ile uzun yıllardır mücadele ettiğini bildiğimiz isimlerin, FETÖ operasyonu adı altında gözaltına alınması, olsa olsa FETÖ soruşturmalarını sulandırmak olur. Bu operasyonlar, sağduyu sahibi insanlarda olduğu gibi bizim de kafamızda soru işaretlerine neden olmuştur.”

İsmail Ok, “idam tartışması” ile ilgili soru üzerine, bu tartışmanın gündemi değiştirmek için yapılan atraksiyonlar olduğunu savunarak, “Bugün idamı kaldırmak isteyenler, dün Abdullah Öcalan’ın idamının kalkması yönünde Mecliste oy kullananlardır. Bunların samimiyetsizliği Türk milleti tarafından bilinmektedir.” diye konuştu.

Fethullan Gülen’in iade edilmesi gerektiğini belirten Ok, şunları ifade etti:

“Çünkü, siyasi ayağının ortaya çıkması gerekiyor. Bunlar samimiyetten uzaktır. FETÖ ile mücadele adı altında gariban, kimsesi olmayanları hapse tıkıyor ama fildişi gibi siyasi uzantılarına dokunulmuyor. FETÖ ile mücadele edilecekse, bunun mutlaka siyasi bağlantısı hukuk önüne çıkarılmalı. Yoksa FETÖ ile mücadele edildiğine kimseyi inandıramazsınız. Gariban memurları içeri atarak FETÖ ile mücadele edilmez. Siyasi ayağı ile mücadele edilirse Türkiye rahatlar; hukuk, adalet ve demokrasi rayına oturur. Siyasi ayağı ile mücadele edildiğinde de AKP içerisinde – çok iddialı konuşuyorum – kabine oluşturacak kadar üye bulamazlar.”

İsmail Ok, bir soru üzerine, Türkiye’yi böleceğine inandıkları için başkanlık sisteminin her şeyine karşı olduklarını kaydetti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ