Genç Bayrak Gazetesi

“Mucize” 10 Kasım’da Sahneye Taşındı

“Mucize” 10 Kasım’da Sahneye Taşındı

Eski Genel Kurmay Başkanı İlker Başbuğ’un “20. Yüzyılın En Büyük Lideri Mustafa Kemal” adlı kitabından uyarlanan “Mucize” adlı oyunun galası Caddebostan Kültür Merkezi’nde yapıldı. İlker Başbuğ’un katılımı ile Atatürk’ün ölüm yıldönümü olan 10 Kasım’da gerçekleşen gala gösterimine siyaset, sanat ve cemiyet hayatının önde gelen isimleri yoğun ilgi gösterdi.

İlker Başbuğ: “Cumhuriyet bir mucizedir. Bu mucizeyi gerçekleştiren de Mustafa Kemal Atatürk’tür”

İlker Başbuğ’un “Cumhuriyet bir mucizedir. Bu mucizeyi gerçekleştiren de Mustafa Kemal Atatürk’tür” sözleriyle özetlediği ve sahnelenme sürecinde provalarını da yakından takip ettiği “Mucize” oyununda Kurtuluş Savaşı’nın nasıl kazanıldığı gözler önüne seriliyor. “Mucize” oyununda, Atatürk’ün kadına bakışından Türk kadınını görmek istediği yere, gençlik yıllarından savaşlardaki tavrına kadar pek çok bilinmeyen ayrıntı yer alıyor. Başbuğ’un senaryosunu Melike İlgün ile hazırladığı, Ali Berktay’ın dramaturjisini yaptığı, Turgut Onur Avdan’ın müziklerini üslendiği oyunun yönetmen koltuğuna ise Ayşe Emel Mesci oturdu.

Müjdat Gezen Tiyatrosu’nun dev kadrosu tarafından tiyatro sahnesine konan “Mucize” oyununda 51 tiyatro oyuncusu yer aldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ