Genç Bayrak Gazetesi

Muhtarlardan Başkan Uğur’a Teşekkür

Muhtarlardan Başkan Uğur’a Teşekkür

19 Ekim Muhtarlar Günü çeşitli etkinlikler ile kutlandı. Muhtarlar günü programı kapsamında Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret eden Karesi ve Altıeylül Muhtarlar Derneği üyeleri Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Birol Şahin ile görüştüler. Şahin’e muhtarlar adına çiçek takdim eden dernek başkanı Cengiz Sandıkçı, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’a kendilerine gösterdiği desteklerden ötürü teşekkürlerini ilettiler.

Başkan Uğur’un Birleşmiş Milletler tarafından her 20 yılda bir yapılan Habitat toplantısına katılmak üzere Ekvator’da olduğunu söyleyen Şahin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın muhtarlara verdiği değeri anımsattı.Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin de muhtarlara önem verdiğini belirten Şahin, Büyükşehir’de Muhtarlar Daire Başkanlığı olduğunu söyledi. Başkan Uğur’un da muhtarlara önem verdiğini ifade eden Şahin, “Daha önce de Edip başkanımız muhtarlarla ilgili bilgi sistemi oluşturmuştu. Muhtarlar yönetim içinde olursa, katılımcı olurlarsa yapılan hizmetlerde vatandaşın sesi olacaklardır. Ziyaretinizden dolayı mutlu olduk. Muhtarlar gününüzü tebrik ediyorum” dedi.

Dernek başkanı Sandıkçı’da Muhtarlar Günü’nün bu yıl ikinci kez kutlandığını ifade ederek, “Biz bir çalıştay yaptık. Edip Başkanımızda bu çalıştayımıza her türlü desteği sundu. Yeniden böyle bir etkinlik yapmayı istiyoruz” diye konuştu. Sandıkçı ayrıca muhtarların yaşadıkları sorunlar ile ilgili olarak Şahin’e bilgi vererek Büyükşehir’in desteklerini beklediklerini söyledi.

Ziyarette dernek üyelerinin yanı sıra Karesi ve Altıeylül Belediyelerinin başkan yardımcıları yeraldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ