Genç Bayrak Gazetesi

Neler Oluyor Hayatta?

Neler Oluyor Hayatta?

7 Haziran’a günler kala Türkiye’de acayip şeyler oluyor. Türkiye’de son on yılda olmayan şeyler geçtiğimiz bir ayda başımıza geldi.
Savcı Kiraz’ın öldürülmesi, Fenerbahçe otobüsüne yapılan silahlı saldırı, Ağrı’da asker ile halkın birbirine düşürülme çabası, dolar ile reisi cumhurun imtihanı, Trabzospor’un Galatasaray’ı mağlup etmesi ve daha aklıma gelmeyen birçok şey.
Felaket habercisi olmak, senaryo üretmek istemiyorum lakin insanın aklına bilimkurgu filmlerinden dahi daha sansasyonal senaryolar geliyor.
Çok şükür ki insanımız bu tür şeylere çok fazla önem vermiyor da ”Cemaatin kucağına oturup Ankara’yı parsel parsel satanlar” dahi gündemde yerlerini bulamayıp yerini Survivor All Star’a, aylık iki buçuk bin lira benzin parası harcayanlara, magazin ve spor haberlerine bırakıyor.
Bu vurdumduymaz duruşumuzdan, her şeye kılıf uydurma huyumuzdan, çıkar amacı güden kurumlarımız pahasına sessiz kalmamızdan vazgeçmeyelim. Mazallah yoksa istikrar bozulur, Lübnan’a döneriz.
Sizleri pek sevdiğim sanatçı Julia Boutros’un Moukawem türküsü ile selamlıyorum. Güneş batmayan ülkemizden tüm Ortadoğu’ya selam olsun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ