Genç Bayrak Gazetesi

Nihayet…!

Nihayet…!

Operasyonun Diyarbakır, Şırnak, Hakkari, Van ve Bingöl Cumhuriyet Savcılıklarının yürüttüğü terör soruşturmaları kapsamında gerçekleştirildiği açıklandı. Ayrıca HDP’li milletvekilleri Faysal Sarıyıldız ve Tuğba Hezer Öztürk hakkında yakalama, İmam Taşçıer ve Nihat Akdoğan hakkında gözaltı kararı var. HDP lideri Demirtaş tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. Figen Yüksekdağ ve Sırrı Süreyya Önder de adliyede. HDP ise saat 10.00’da genel merkezde basın açıklaması yapılacağını duyurmuştu ancak genel merkeze giden yollar kapatıldı.

Diyarbakır’da, dün Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında evinden gözaltına alınan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, bu sabah avukatı ile birlikte adliyeye çıkarıldı. Avukatı Demirtaş’ın adliyede isnat edilen suçlara dair savcının sorularına yanıt vermek istemediğini, sadece kısa bir beyanatta bulunacağını söylediğini sosyal bildirdi. Savcının Demirtaş için tutuklama talebinde bulunduğu öğrenildi.

Demirtaş, tutuklanması istemiyle Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi.Aynı soruşturma kapsamında gözaltına alınan partinin diğer Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın da Ankara’dan Diyarbakır’a getirildiği öğrenildi. Ankara’dan Diyarbakır’a getirilen HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ile HDP Mardin Milletvekili Gülser Yıldırım, Diyarbakır Adliyesi’nde savcıya ifade veriyor. Aynı soruşturma kapsamında bulunan haklarında Diyarbakır’da soruşturma açılan 5 milletvekilinin ifadeleri alındıktan sonra mı karar verileceği, yoksa ayrı ayrı mı karar verileceği öğrenilemedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ