Genç Bayrak Gazetesi

O Günkü Yanlış, Bu Günün Doğrusu Olamaz !

O Günkü Yanlış,  Bu Günün Doğrusu Olamaz !

Bandırma Belediyesi Başkanı Dursun Mirza’nın 2010 Yılında Bandırma esnafına verdiği söz, Sosyete pazarı adı altında çiğnenerek gündeme geliyor.

 

Bandırma Tuhafiyeciler Odası Başkanı Adnan Gemici’nin açıkladığı bilgiye göre ;
Belediye Başkanımız verdiği demeçte, yeni yapılan Kapalı Pazar yerinin Cumartesi-Çarşamba günü açık olacağını, Salı ve Perşembe günleri içinde Sosyete Pazarı kurulması için dilekçe verildiğini ve durumun değerlendirileceğini ifade etmiş.

2010 Senesinin 8. ayında Beldiyemize yine böyle bir dilekçe verilmişti ve Başkanımız o zaman Başkan Yardımcısı idi. Beni makamına çağırdı ve böyle bir dilekçe verildiğini söyledi. Ben de kendilerine böyle bir şeyin pazarcı ve dükkan esnafına vereceği zararları 1 saat kadar izah ettim ve kendileriyle bu konuda yaptığımız ön görüşmeden sonra 2010 yılının 10. Ayında ki Encümen kararı ile dilekçe reddedildi ve bir daha böyle bir konudaki dilekçelerin gündeme dahi alınmayacağını söyledi.

Şimdi bu konuda dilekçe verilmiş ve gündemlerine almayı düşünüyorlar. O günkü yanlış, bu günün doğrusu olamaz ! Pazar yeri Bandırma esnafının kullanacağı bir yerdir. Cumartesi ve Çarşamba günleri kullanılması; bizzat biz oda başkanları ile yapılan toplantıda bu karar alındı. Şimdi esnafımız huzurlu bir biçimde esnaflığını yapacak derken, yeni bir gündemle küçük esnafa İstanbul esnafı rakip olarak gelmek istiyor. Bu konuda Belediye Başkanımızın Bandırma esnafına zararı olacak bu durumu yeniden reddetmesini bekliyoruz.

Sosyete pazarı Bandırma’da zaten farklı bir isimle kuruluyor. Pazartesi Pazarı Bandırmamızın bu ihtiyacını karşılıyor. Pazartesi Pazarı’nın ismini Sosyete Pazarı yaparız olur biter. Bandırmamızın pazarcı esnafını ve dükkan esnafını çakma mal satan, ne idiği belirsiz mallar satan bu esnaftan korumak, ilk önce Belediye ve odaların görevidir. Bu dilekçelerin gündeme dahi alınmaması, üyelerimizin maduriyet yaşamaması en büyük dileğimizdir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ