Genç Bayrak Gazetesi

Odunpazarı ‘Sosyal Medya Çalıştayı’nda

Odunpazarı ‘Sosyal Medya Çalıştayı’nda

Balıkesir’in Edremit ilçesinde düzenlenen Sosyal Belediyeler Akademisi (SOBA) Çalıştayı’na Eskişehir’den Odunpazarı Belediyesi de davet edildi.

Türkiye’nin en sosyal belediyeleri, ilk kez düzenlenen “Sosyal Medya Çalıştayı” için bir araya geldi. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden il ve ilçe belediyelerinin Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne bağlı sosyal medya birimi görevlileri, ilk kez bir ‘Sosyal Medya Çalıştayı’ düzenlendi. Edremit Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen ‘Sosyal Belediyeler Akademisi (SOBA) Çalıştayı’na, sosyal medyayı en aktif ve başarılı kullanan 32 belediyenin temsilcileri katıldı.

Sosyal medya alanında uzman kişiler tarafından eğitimlerin verildiği çalıştayın açılışına, CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, CHP Balıkesir İl Başkanı Ender Biçki de katıldı. Konuşmaların ardından katılımcılara ve konuşmacılara katılım belgeleri ile çeşitli hediyeler verildi. Başkan Saka, çalıştayın açılış programının ardından, cep telefonu ile selfie çekti ve belediyenin sosyal medya hesaplarından paylaştı.

Sosyal medyayı en aktif ve başarılı kullanan CHP’li belediyelerin dahil olduğu ve farklı şehirlerde belli zaman dilimlerinde sürekli hale getirilmesi planlanan çalıştayla, CHP’li belediyelerin tamamının sosyal medyayı aktif ve verimli kullanması hedefleniyor. Belediyeler arası koordinasyonun arttırılması ve deneyimlerin paylaşılması açısından kurumların büyük önem verdiği bu çalıştayların sürekli hale getirilmesiyle, belediyelerin vatandaşa daha iyi hizmet götürmesi planlanıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ