Genç Bayrak Gazetesi

“Öte” Sanatseverlerin Beğenisine Sunuldu

“Öte” Sanatseverlerin Beğenisine Sunuldu

Sanatçı Mustafa Delioğlu, figüratif çalışmalardan oluşan kaosun ardından geriye kalanları yansıttığı “Öte” sergisini 22 Ekim günü Harmony Sanat Galerisi’nde sanatseverlerin beğenisine sundu.

Kaosun ardından kalanlardan yola çıkarak hazırladığı eserlerini ve daha önce sergiye çıkmamış bazı çalışmaları da bu sergide bir araya getirdiğini belirten Mustafa Delioğlu’nun “Öte” sergisini sanatseverler 22 Ekim – 22 Kasım tarihleri arasında görebilirler.

Sanatçı Mustafa Delioğlu eserlerinde kendi estetik zenginlik ve birikimini paylaştığını açıklarken “Öte” sergisi için şu açıklamaları yaptı; “Dolayısıyla çalışmalarımla kendi estetik zenginlik ve sanatsal birikim anlayışımı paylaşıyorum. Bu sergide izleyiciler estetik ve teknik özgünlük ile doğruluk arasında mükemmel dengeye ulaşma arayışımı görebiliyorlar. Resim sanatı, sürekli bir yenilenme ve olgunlaşma arayışıdır. Bu yüzden sergiye farklı tekniklerle ürettiğim çalışmalarımı da dahil ettik.

Sergide de görülebileceği üzere, eserin bütünü kadar ayrıntıların derinliği ve doğruluğuna da çok önem veriyorum. Bir sonraki sergimde, belki de bu ‘ayrıntılar dünyası’na eğildiğimi görebileceksiniz…

Çalışmalarımda kaosun kendisini güçlü negatif anlamlarıyla göremezsiniz
Bu sergi için Kaos’un kendisinden ziyade, ‘kaosun ardından geriye kalanlar’ demek doğru olur. O anı, kişilerin ve ilişkilerin meydana getirdiği karmaşık görüntüyü resmetmek beni tatmin ediyor. Bu karmaşık görüntünün, resimlerimde estetik zenginliğe ulaşabilmek için doğru zemin olduğunu düşünüyorum. Ancak sanatımda hiçbir zaman sansasyonel ya da şok edici görüntülerin peşinde olmadım.

Bu yaklaşımın sanatta fikri, kabiliyetin üzerine taşıyan bir tür numara olduğunu düşünüyorum. Dolayısıyla çalışmalarımda kaosun kendisini, özellikle de yıkım, korku, çatışma vb. gibi güçlü negatif anlamlarıyla göremezsiniz. İnsanın kendisi ve insanların birbirleriyle günlük ilişkileri dahi zaten fazlasıyla karmaşıktır. Bir portre benim için yeterince karmaşa ifade eder. Bu abartılmamış karmaşadan bir an ve onun ötesi bu serginin konusudur.” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ