Genç Bayrak Gazetesi

Ozan Tüm basın açıklaması:

Ozan Tüm basın açıklaması:

Yaşanacak Bir Türkiye için, evinde aç yatmayacak çocuklar için, demokrasi, barış ve özgürlük için yolumuz Cumhuriyetin yoludur, mücadelemiz CHP’nin iktidar mücadelesidir.
CHP barışın, kardeşliğin ve demokrasinin partisidir. 7 Haziran’a umut yolculuğu diyerek başladık.
Biz bu yolculuğun neferleriyiz, amacımız partimizin özgürlük, barış ve demokrasi anlayışını iktidara taşımaktır.
Bu amacı hazmedemeyen, CHP’nin iktidar yürüyüşünü kabullenemeyen gerici, şiddet yanlısı yandaş medya şahsımı ve 30 yıllık CHP emekçisi babam Mehmet Tüm’ü hedef almıştır.
Eylül Gazetesi’nin tarafıma ve babam Mehmet Tüm’e yönelik saldırgan ve yanlı haberi bugün tüm bandırmaya servis edilmiş, haberin fotokopisi iş yerlerinin kapılarından atılmıştır. Habercilik bu mudur? Tarafsızlık bu mudur?
Eylül gazetesinin adımı kullanarak yaptığı haber, yalan haberdir. Bunun adı açıkça provokasyondur, şiddettir. Bu haberle bilinçli bir algı yönetimi yapılmakta, insanlar açıkça kandırılmaktadır. Bu yalan haber ardından “Ozan Tüm” adıyla sahte facebook hesapları açılmış, bu hesaplardan benim adıma sahte paylaşımlar yapılmıştır. Tarafıma yapılan bu saldırıyı yargıya taşıdım. Bundan sonra bu yalan ve sahtekârlığın sorumluları hukuk önünde hesap verecekler.
Bunu yapanlar CHP iktidarını hazmedemeyen, sindiremeyen siyaseti beceremedikleri için bu tarz çirkin yöntemleri seçenlerdir.
Şiddete karşı durmak, demokratik bir seçim ortamının varlığını istemek CHP’nin temel ilkesidir.
Bu ilkeye sahip çıkmak kim için ve ne için olursa olsun her türlü şiddet ve zorbalığa karşı olmak sesimizi yükseltmek başlıca görevimizdir. Bizler CHP iktidarında bu çirkin yöntemleri deneyen tüm zorbalara karşı mücadele vermeye inadına kardeşlikten yana olmaya devam edeceğiz.
Kimseye “Tüm” ailesinin ne kadar CHP’li olduğunu kanıtlama ihtiyacı duymuyoruz. Binlerce kişi arasından yapılan bir ön seçimde Mehmet Tüm CHP örgütünün verdiği yetkiyle birinci olarak çıktı. Bizler gece gündüz demeden, gezilmeyen köy, gidilmedik sokak bırakmadan CHP için halkın rahat bir nefes alması için çalışan emektarlarız. CHP’liliğimizi, halktan yana oluşumuzu, Atatürkçülüğümüzü kimseye sorgulatmayız. Biz CHP illiğimizi babadan değil dededen almış bir aileyiz. Babam 30 yıllık CHP emekçisi, demokrasi savunucusudur, 7 Haziran’ın CHP Milletvekilidir. Her sayfası yalan olan Eylül gazetesi bir şeyi çok iyi bilmiş, tıpkı manşetine taşıdığı gibi gururla söylüyorum evet babamın oğluyum, yolum demokrasi ve özgürlük yoludur. Mücadelemiz CHP’nin iktidar mücadelesi olacaktır.
Sahte ve yandaş medya müsveddeleri ne derse desin yolumuzdan şaşmayacağız, tüm gerici, demokrasi düşmanlarına inat birlik ve beraberlik içinde CHP örgütünün desteğiyle yürümeye devam edeceğiz. Kardeşlik ve barışı savunmaya Atatürk ilkelerine sahip çıkmaya devam edeceğiz.
“Yaşamak Bir Ağaç Gibi Tek ve Hür ve Bir Orman Gibi Kardeşçesine”
Ozan Tüm
CHP Büyük Şehir Belediye Meclis Üyesi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ