Genç Bayrak Gazetesi

Rüzgarın Hatıraları filmi Bandırma’da

Rüzgarın Hatıraları filmi Bandırma’da

Bandırma Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri Kapsamında yeni bir etkinlik sinema severlerle buluştu.
Bandırma Belediyesi ve Bandırma Sinema Klübü ortaklıgında gerçekleşen “Rüzgarın Hatıraları” Film Gösterimi Barış Manço Kültür Merkezi’nde sinema severlerin beğenisini toplayarak seyircilerden tam not aldı.
Filmin yönetmeni Özcan Alper ve Birgün gazetesi Kültür Sanat Editörü -yazar Bülent Usta gösterim sonrası izleyenlerin sorularını cevapladı.
Gecenin anısına Belediye Başkanı Dursun Mirza ve Meclis Üyesi Cemal Adıgüzel Rüzgarın Hatıraları” Filminin yönetmeni Özcan Alper ve yazar Bülent Usta’ya plaket takdim ettiler.
Filmin Konusu
Hükümete muhalif bir gazete çıkartan, gayrimüslüm yazar Aram’ın İstanbul’da küçük bir matbaası vardır. İkinci Dünya Savaşı sırasında Türkiye’de de artan yabancı düşmanlığı Aram’ı ve gazetesini bulur. Ödeyemeyeceği bir varlık vergisi yükümlülüğü ile arananlar listesine giren Aram, çareyi yakın arkadaşının yardımıyla kaçmakta bulur. Sovyet Gürcistan’ın sınırına gelmeden, Karadeniz ormanlarında saklanacak bir kulübe bulur. Burada sınıra geçeceği günleri sabırla beklerken, sürgünde yazmaya ve geçmişini unutmamak için çizmeye devam eder. Bu sürgün hiç bitmeyecek gibidir…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ