Genç Bayrak Gazetesi

SANAYİCİLER BALIKESİR İÇİN BULUŞTU

SANAYİCİLER BALIKESİR İÇİN BULUŞTU

Balıkesir Sanayi Odası ve Organize Sanayi Bölgesi firmaları dün yapılan istişare toplantısında bir araya geldi.

Sanayici işadamları, marka haline gelen kentte büyüyen organize sanayi bölgesi için ortak akıl etrafında toplandı.

Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Uğur ve Bölge Müdürü Mesut Eray önceki akşam Sanayi Odası’na ait hizmet binasında, bölgede faaliyet gösteren firmaların sahipleriyle ,yapılan çalışmalar hakkında bilgi  alışverişinde bulunarak, temsilcilere yeni projelerin amaçlarını anlattı.

Yeni girişimler üyeleri heyecanlandırırken, ara eleman ihtiyacı için yapılan çalışmalar da sanayicilerin yüzünü güldürdü.

Balıkesir Sanayi Odası Başkanı İsmail Uğur yaptığı konuşmasında ;

Bölge sanayicilerini dinlemek, Organize Sanayi Bölgesi’ne gelen yeni yatırımcıları tanıtmak arzusuyla toplandıklarını belirterek; imzalanan protokollerle,bölgeye,112 Acil Servis hizmeti ve İtfaiye merkezi kazandırdıklarını ifade etti. İşveren ve işçiye daha iyi hizmet sunabilmek için, bu tür organizasyonlara katılımın öneminden bahseden Uğur, üyelerle devam eden istişareler neticesinde, bölgedeki eksiklikleri gidermeye devam edeceklerini söyledi.

Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Mesut Eray ise kurumsallaşmayla ilgili yaptıkları atılımlara değinerek, üye yatırımcıları bölgeye yapılan hizmetlerle ilgili bir sunumla bilgilendirdi.

Sunumunda, Bölge Müdürlüğü faaliyetleri , yol yapımı, çevre temizliği, itfaiye mobil aracı, acil sağlık hizmetleri istasyonu, kredi çalışmaları, otobüs seferleri, itfaiye amirliği ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile yapılan protokol , atıksu arıtma tesisi, trafo merkezi bakımı , yedek trafo çalışmaları ve  Marangozlar sitesi ile ilgili detaylı bilgiler veren Eray, ruhsat ve izinler ile ilgili yapılan görüşmeleri de anlattı.

Daha sonra Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi (MESYEB) Genel Müdürü Ramazan Karakök, Balıkesir Sanayi Odası üyelerine ,mesleki yeterlilik belgeleri hakkında bilgiler vererek,64 meslekte sınav ve belgelendirme yapıldığını belirtti.

Sanayi Odası üyelerinden Barış Sağlam bilgilendirmeler sonrası yaptığı açıklamada, toplantının oldukça faydalı olduğunu dile getirerek, son dönemde yapılan bir çok yeni yapılanma sayesinde Organize Sanayi Bölgesi’nde boş yer kalmadığını söyledi.

Üyelerden Bedri Kurtoğlu ise, sanayicinin bir takım sıkıntılarının da konuşulup çözüm yollarının arandığı, verimli bir toplantı olduğu değerlendirmesinde bulundu.

Firma sahiplerinden Hüseyin Bekki ise yatırımcının bir araya gelip kaynaştığı bu tür yemeklerin devamlı yapılmasının ekonomiye büyük yarar getireceğini söyleyerek, yapılan hizmetlerden memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Marangozlar Odası Başkanı Kamil Güler de toplantı sonrası yaptığı açıklamada;’ Marangozlar olarak, Organize Sanayi Bölgesi’nde 250 bin metrekarelik bir alanda 247 dükkanlık bir iştirakçi olduklarını belirterek, önümüzdeki dönemlerde Balıkesir’in sanayisine, ekonomisine, katma değerine katkıda bulunacağız.’ diye konuştu.

Müteşebbis Heyeti Başkanı Fahri Ermişler, Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi yönetimi olarak yaptıkları çalışmaları anlatma ve sanayicinin isteklerini dinleme fırsatı bulduklarını belirterek, gelişen sanayisiyle Balıkesir’in bundan sonra yapılacaklarla da beraber, ülke ekonomisine ciddi katkıda bulunacağını söyledi.

Balıkesir Sanayi Odası Başkanı İsmail Uğur da, verimli bir toplantının ardından sanayicilerle birlikte Balıkesir için çalışmaya devam edeceklerini belirtti. Yatırımcının mesleki yeterlilik açısından donanımlı kalifiye elemanına ciddi ihtiyaçları olduğunu belirten Uğur, bu konuda bir eğitim ve atölye merkezi oluşturacaklarını söyleyerek, sanayicinin sıkıntısına nihai çözüm bulacaklarını ifade etti.

İstişare toplantılarında sık sık bir araya gelen Organize Sanayi Bölgesi üyeleri Balıkesir’in sürekli gelişimini kendilerine hedef edinerek önemli kararlar alıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ