Genç Bayrak Gazetesi

Sema Kırcı Ramazan’ın ilk gününü Bandırma’da geçirdi

Sema Kırcı Ramazan’ın ilk gününü Bandırma’da geçirdi

Ak Parti Balıkesir Milletvekili ve Başkanlık Divanı Üyesi Sema Kırcı Ramazan ayının ilk orucunu Bandırma Kaymakamlığının gerçekleştirdiği organizasyonda şehit aileleri ve gazilere birlikte açtı. Bandırma’da yoğun bir programla vatandaşlarla buluşan Kırcı, “Bizleri Ramazan-ı Şerif’e ulaştıran Rabbimize hamdolsun. Rahmet, mağfiret ve bereket ayı Ramazan’ın ülkemize, milletimize ve tüm İslam âlemine barış ve huzur getirmesi” duasında bulundu.

Ramazan ayının ilk gününü Bandırma’da geçiren Kırcı yoğun programında vatandaşlarla buluşup hayırlı ramazanlar diledi. Programında ev ziyaretlerine de yer veren Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı’ya, Ak Parti Bandırma İlçe Başkanı Alp Bostancı, Yönetim Kurulu üyeleri ve partililer eşlik etti.

Bandırmaspor’un başarıları ile gurur duyuyoruz.

Kırcı, Bandırmaspor Başkanı Erhan Elmastaş ve Yönetim Kurulu ile AK Parti Bandırma İlçe Başkanlığında bir araya geldi. PTT 1. Lige yükselen Bandırmaspor Futbol takımının ve Hentbol bayanlar 1. Lige terfi eden Bandırmaspor hentbol takımının kazandığı şampiyonluk kupalarını Ak Parti İlçe Başkanlığına getirerek gerçekleştirdikleri nazik ziyaretten dolayı Bandırmaspor Başkanı Erhan Elmastaş ve Yönetim Kurulu’na teşekkür eden Kırcı, konuşmasında Bandırmaspor’un yanında olmaya devam edeceklerini dile getirdi. Bugüne kadar kazanılan kupaların Bandırmaspor’un ve Bandırma’nın gururu olduğunu ifade eden Kırcı, “Tüm bu başarılar ekip çalışmasının bir eseri. Siyasiler olarak bizlere de düşen görevler var. Başta 17 Eylül Stadımız için neler yapabiliriz, İl ve İlçe Gençlik Spor Müdürlerimizle  bu konunun  istişaresini yaptık.” dedi.  Kırcı, başarılara futbolda, basketbolda, voleybolda ve sporun diğer dallarında yeni halkaların eklenmesi için kendilerinin de konunun takipçisi olacağını ifade ederek, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bandırmaspor’u futbolcularımızı, kulüp yöneticilerimizi, taraftarlarımızı ve camiamızı yürekten kutluyorum. Bu başarılar Bandırma’nın ve aynı zamanda Balıkesir’in adının geniş kesimlere duyurulması adına çok önemli. Bandırma genç nüfusu ile özellikle sporda önemli fırsatlar sunuyor. Biz de bu potansiyeli değerlendirerek kalıcı başarılara imza  atma adına gereken desteği sağlayacağız. Spor yapmak kadar, bu işi güzel yapmak da önemlidir. Geçtiğimiz günlerde hakemlere saldırılar, kötü tezahürat gibi kötü örneklerle de karşılaştık. Bandırmasporumuzun başta centilmenlik adına, oynayacağı temiz oyunla tüm spor camiasına da örnek olacağına inanıyorum.”dedi.

Sağlıklı yaşama destek için 127 bisiklet

Kırcı daha sonra sağlıklı yaşam ve sağlıklı nesiller yetişmesi amacıyla planlanan program kapsamında Bandırma Halk Sağlığı Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün İmam Hatip Ortaokulu Bahçesinde düzenlediği bisiklet dağıtım törenine katıldı. Kırcı “Sağlık Bakanlığı’mızın ve Milli Eğitim Bakanlığı’mızın ülke çapında yürüttüğü proje kapsamında Bandırma’da sağlıklı yaşama destek için çocuklarımıza 127 bisiklet hediye ettik.  Her yaşta sağlık için başta gençlerimiz olmak üzere spora önem vermeleri gerektiğini ifade eden Kırcı ” Hareketli bir yaşam tarzı obeziteyle mücadelede küçük yaşlardan itibaren yaşamımıza kazandırılarak yaşamımızın bir parçası haline getirilmeli. Bugün genç kardeşlerimize dağıttığımız bisikletler düzenli spor yapma alışkanlığının gençlerimize kazandırılması adına önemli bir adımdır” dedi.

Yapımı devam eden okul şantiyelerinde incelemelerde bulundu.

Kırcı daha sonra Bandırma İmam Hatip Ortaokulu’nda öğrencilerin gerçekleştirdiği “Oruç Tutuyorum, Harçlığımı Yetim Kardeşime Gönderiyorum” Projesine destek olduk. Kırcı İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerini kardeşlik ve yardımlaşma ayı Ramazan’da gerçekleştirdikleri bu çalışmadan dolayı tebrik etti. Kırcı ayrıca Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan ile Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi şantiyelerinde de incelemelerde bulundu. Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen ve eğitim yatırımlarının önemine dikkat çeken Kırcı “Başta Bandırma olmak üzere Balıkesir’de yapılan eğitim yatırımlarını ve çalışmaları dikkatle takip ediyorum ve yetkililerden sıklıkla bilgi alıyorum. Eğitim yatırımları konusunda yaptığımız atılımları geliştirerek sürdürmek istiyoruz. Meslek Lisesi’nin önümüzdeki eğitim öğretim yılı içerisinde hizmete açılmasını planlıyoruz. Bu yatırımlar önemli bir ihtiyaca yanıt verecek, bu noktada Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Osman Özkan’a da özverili çalışmaları dolayısıyla teşekkür ediyorum.” dedi.

“Sporun Gelişmesi İçin Üzerimize Düşeni Yapmaya Kararlıyız”

Kırcı Bandırmaspor Sosyal Tesisleri, İdman Sahası ve 17 Eylül Stadyumunda, Bandırmaspor Başkanı Erhan Elmastaş, Yönetim Kurulu ve İlçe Gençlik Spor Müdürü Hüseyin Elüstü ile birlikte incelemelerde bulundu. Kırcı Bandırma’da sporun her dalında önemli başarılara imza atmak ve başarı grafiğinin devamlılığı için üzerimize düşeni yapmakta kararlı olduklarını ifade etti.

İlk iftar programında Şehit aileleri ve Gazilerle buluştu.

Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı Bandırma Kaymakamlığı’nın düzenlediği iftar programında şehit yakınlarıve gazilerle buluştu. Bandırma ailesi olarak, Ramazan’ın ilk iftarında şehit ailelerimiz, gazilerimiz ve yakınlarıyla iftarda bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti ifade eden Kırcı “Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum. Kararlı bir şekilde şehitlerimizin emanetine sahip çıkmaya devam edeceğiz” dedi. Kırcı şehit ve gazi yakınlarıyla Ramazan ayının ilk gününde buluşma fırsatını sağlayan Bandırma Kaymakamı Tuncay Sonel’e teşekkür etti.

 

Sema Kırcı 5 Sema Kırcı 8

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ