Genç Bayrak Gazetesi

“Sevgi Şöleni” programı gerçekleşti

“Sevgi Şöleni” programı gerçekleşti

Bandırma 17 Eylül Üniversitesi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin organize ettiği ve otizm ile kardeşlik derneğinin destek verdiği “Sevgi Şöleni” programına Bandırma Kaymakamı Tuncay Sonel, 17 Eylül Üniversitesi Rektörü Süleyman Özdemir, Bandırma Ak Parti İlçe Başkanı Alp Bostancı, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Şahin Taner Kışlalı, Bandırma Otizm Başkanı Mehtap Akgül ve yönetim kurulu üyesi Günnur Tuna katıldı.
Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Öğrenvilerin hazırladığı skeç gösterisi, sevgi evlerinden gelen çocuklarda programa katıldı. Çocuklara hediyeler verildi. Yönetim Kurulu Üyesi Günnur Tuna şu konuşmaları gerçekleştirdi.
“Bandırma 17 Eylül Üniversitesi Yardım ve Dayanışma Derneği olarak yaklaşık 3 ay önce kuruldu. amacımız  yardıma ihtiyacı olan insanlara destekte bulunmak “gidemediğin yer senin değildir” sloganı ile yola çıkarak sıkmadık el girmedik gönül bırakmayıncaya kadar ortak akıl çerçevesinde birşeyler yapmak. Bu geceki organizasyonumuzun amacı ise yardıma ihtiyacı olanlara destekçi olmak diye buna tohumdan yani geleceğin faydalı olabilecek nesillerinden olan çocuklarımızdan başlamak istedik . “Bir çocuğu da sen sevindir” diyerek yollara düştük.Sevgi evlerindeki çocuklarımızın aslında ne kadar değerli olduklarını hissetmeleri adına onlara anne baba şefkati veremesekte bu şekilde yanlarında olarak dikkatleri çekmek istedik.Biz istiyoruz ki burda böyle bir kurumun oldugunun bilincinde olsun insanlarımız. Bir düşünsenize burdan etkilenen bir ailenin hafta sonu ailesiyle o çocuklara ziyarette bulundugunu ? Eger bu gerçekleşirse biz amacımıza ulaşmış oluruz.”
Programa öğrencilerin ilgisi yoğundu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ