Genç Bayrak Gazetesi

Sporun ‘’En’’leri Ödüllendirildi

Sporun ‘’En’’leri Ödüllendirildi

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü ve Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından, her yaştan insanın spor yapabileceği, düzenli fiziksel aktivitelerin gerçekleştirilmesini özendirmek ve her yaştan bireylerin spora kazandırılması için, farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen Amatör Spor Haftası kutlamaları kapsamında Sporun ‘En’leri ödül töreni yapıldı. Törenlerde Balıkesir Büyükşehir belediyesi tarafından da amatör spor kulüplerine malzeme yardımı yapıldı.

Kurtdereli Spor Salonu’nda düzenlenen etkinlik saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Törenlerin açılış konuşmasını Balıkesir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Metin Mengüç yaptı. Balıkesir’de binlerce amatör sporcunun olduğunu söyleyen Mengüç, amatör spor kulüpleri ve sporculara verdikleri destekten dolayı Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’a teşekkür etti.
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SPORCULARIN YANINDA

Törenlerde bir konuşmada Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur yaptı. Kardeşçe mücadelenin ve amatör ruhun önemine vurgu yapan Başkan Uğur, “Yerel yönetimlerde, merkezinde insanın olmadığı bir hizmet anlayışının başarıya ulaşması mümkün değildir. Bizler Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak, tüm hizmetlerimizi, tüm faaliyetlerimizi tasarlarken bunu daima akılda tutuyor, planlarımızı bu şekilde yapıyoruz. Emanetimiz olan bu şehirde çocuklarımızın ve gençlerimizin; ülkesini seven, şehrine sahip çıkan, ailesine, çevresine, okulda öğretmenlerine, sokakta büyüklerine saygılı, milli ve manevi
değerlerimize yürekten bağlı nesiller olarak yetişmesi en büyük hayalimiz. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak bu idealimizi gerçekleştirmek adına birçok faaliyet yürütüyoruz. Gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, sporu tabana yaymak, hem ruhen hem bedenen sağlıklı nesiller yetiştirmek için, yerel yönetimler olarak üzerimize düşeni yapıyoruz. Yapmaya da devam edeceğiz. ’İmkân Bizden Oynamak Sizden’ sloganıyla ikincisini düzenlediğimiz, 20 ilçeden 1150 takımın katıldığı ve 10 binin üzerinde sporcunun mücadele ettiği Mahalle Ligi Futbol Turnuvamız var. 5 ay boyunca, bir lig havasında geçen bu turnuvamız, Türkiye çapında ses getiren, dikkatleri şehrimize çeken bir organizasyon oldu. Türkiye’de bir ilk olan bu güzel turnuvanın üçüncüsü için startımızı verdik” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ