Genç Bayrak Gazetesi

“TEKNİK İMKANLARI BİRER İRŞAT VASITASI HALİNE GETİRMELİYİZ”

“TEKNİK İMKANLARI BİRER İRŞAT VASITASI HALİNE GETİRMELİYİZ”
  • 02 Aralık 2020, 08:00

İl Müftüsü Ramazan TOPCAN, İlçe ziyaretleri kapsamında Gönen İlçesinde ziyaretlerde bulundu.

İlçe ziyaretinde kendisine İlçe Müftü Vekili Şube Müdürü Hasan AKÇAY, Vaiz Harun BULACA ve VHKİ Kemal KURTULUŞ eşlik etti.

İl Müftüsü, Kadına yönelik şiddet başta olmak üzere gençlik çalışmaları, aile, uyuşturucu ile mücadele, Kur’an Kursu eğitim faaliyetleri, evliliğe ilk adım ve aile eğitim çalışmaları, sosyal medya çalışmaları ve takibi, cami dersleri, engelli kardeşlerimiz, Şehit, Gazi ve ailelerine yönelik hizmetler vb. konuların ele alındığı İmam Hatip ve Kur’an kursu öğreticileri ile ayrı ayrı toplantı yaptı.

Toplantıda; “Kardeşlerim! Milletin emaneti sırtımızda. İhanet edemeyiz. Çok ama çok çalışmalıyız. Bahanelerin ardına sığınma yerine hizmetlerimiz için yeni yeni nedenler aramalıyız. Yüzyüze görüşmeler olmadı, olmuyor diyerek boşlama yerine yeni hizmet alanımız olan sosyal medya, akıllı telefonlar gibi vb. teknik imkanları birer irşat vasıtası haline getirmeliyiz. Yaz Kur’an kursları başta olmak üzere kurslarda binlerce öğrenci elimizden geçiyor bunları yalnız bırakmamalıyız. Telefonla da olsa arayıp ne yapıp ettiklerini sormalıyız. Kendileri için bir şeyler yapıp yapamayacağımızı soralım. Cuma mesajları ile hal hatır sorduğumuz , selamlaştığımız cemaatimiz olsun. Kendileri ile ilgilendiğimiz gençlerimiz olsun. İlişkilerimizi sekteye uğratmamalıyız.” dedi.

Daha sonra Sarıköy Mahallesi 4-6 yaş grubu Kur’an kursunda okuyan öğrencileri ziyaret eden İl Müftüsü, burada öğreticilerden bilgiler aldı. Öğrencilere çeşitli hediyeler veren İl Müftüsü, öğrencileri ve velileri tebrik ederek çocuklarımızın yetişmesinde üstün gayret gösteren Kur’an kursu öğreticilerine de gayretli çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Oradan Ekrem Gürel Kur’an kursuna geçen İl Müftüsü, burada hafızlık çalışması yapan öğrencileri ziyaret etti. Öğrencilere; “Kardeşlerim! Hafızlık disiplin işidir. İnanç ve azim gerektirir. Hafızlık bir payedir, şereftir. Asıl olan hafızı olduğunuz kitabın muhafızları olmaktır. İdealleriniz olsun. Sadece kendi iyiliğiniz değil dünyaya iyilik hakim olsun diye bir gayretiniz olmalı. Dünyanın kötülüklerini ortadan kaldırma diye ilahi bir görevimiz var. Çevremize bigane kalamayız. Yolunuzu gözeten kardeşleriniz var. Bu kutlu yolculuğa giren sizleri takdir ve tebrik ediyorum. Hıfzını tamamlayan arkadaşlarınız ile iftihar ediyorum.” dedi.

Merkez Çarşı Camiinde öğle namazı öncesi cemaate sohbette bulunan İl Müftüsü, namaz sonrası İlçeden ayrıldı. /Haber Merkezi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ