Genç Bayrak Gazetesi

TÜGİAD Ankara, Köksal Toptan’ı Ağırladı

TÜGİAD Ankara, Köksal Toptan’ı Ağırladı

Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Ankara Şubesi Başkanı Ercan Kahraman, dövizdeki spekülasyona karşı hükümetin yaptığı çağrıya uyarak üye işadamları olarak döviz bozdurduklarını açıkladı.

Ankara Sivil Toplum Kuruluşları Platformu (ASTOP) çatısı altındaki STK’lar arasında yer alan ve ASTOP’un Dünya Gönüllüler Günü Ödülleri kapsamında vefa ödülünü Köksal Toptan’a veren TÜGİAD Ankara Şubesi, önceki gün yapılan ödül töreninin ardından, Toptan’ı şube merkezinde ağırlayarak, üyeleri ile bir araya getirdi. Şube Başkanı Ercan Kahraman, Başkan Yardımcısı Koray Kartal, Parlamento İlişkileri Komisyon Başkanı Begüm Akış, Yönetim Kurulu ve Dernek Üyelerinin hazır bulunduğu toplantıda Toptan, genç iş adamlarına, hem iş dünyasındaki hem de uzun dönem sürdürdüğü devlet adamlığı hayatındaki birikimlerini aktardı.

Ercan Kahraman toplantının ev sahibi olarak yaptığı konuşmada, döviz kurlarındaki oynaklık başta, iş dünyasının sıkıntılarına değindi ve “Biz de belirli bir dövizi bozdurma ve TL’ye çevirme kararı aldık. Tüm bürokratlarımız bu yönde çağrı yapıyorsa biz iş adamları da buna yönelik çalışma yapmak istedik” dedi. TÜGİAD Ankara Şubesi Başkanlığı görevini 7 Ekim’de devraldığını hatırlatan Kahraman, “Ekonomik sıkıntılara iş adamlarımızla birlikte bir nebze rahat nefes aldırmak için yönetime geldik. Üyelerimizin, sivil toplum kuruluşlarının Türkiye genelinde işbirliklerini artırmaları gerektiğini düşünüyoruz. Hükümetimize ve devletimize nasıl katkı sunabiliriz bunları araştırıyoruz” dedi. Kahraman, iş dünyasının ülke için önemine değindi. Bu süreçte TÜGİAD olarak Türkiye’nin her bölgesinde faaliyet gösterdiklerini, ekonomiye katkı amaçlı yurt dışına yönelik çalışmalar da yaptıklarını anlatan Kahraman, “TÜGİAD olarak yurt dışı bağlantılarımızı devletimizin direkt bağlantısının olduğu şekilde yürütmek istiyoruz. Bunun için de Kardeş Şehirler ile çeşitli anlaşma zeminleri için çalışmalar yürütüyoruz. Ankara’daki belediyelerin kardeş şehirleriyle kurduğu ilişkileri bizler de TÜGİAD olarak ticari ilişkiye dökmeyi amaçlıyoruz. Bu yöndeki çalışmalarımızın önemli olduğunu düşünüyoruz” diye konuştu.

Kahraman konuşmasının bitiminde, Toptan’a hitaben “Bugün bizlere önerileriniz nelerdir? İzlememiz gereken yöntemler nelerdir? Bu konularda fikirlerinizi aktarmanızı istediğimiz için davet ettik” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ