Genç Bayrak Gazetesi

“Tüm Öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü Kutluyorum”

“Tüm Öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü Kutluyorum”
  • 24 Kasım 2021, 07:36

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü ile ilgili birmesaj yayımladı. Yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Kıymetli Hemşehrilerim,
Bilginin en büyük güç olduğu içinde yaşadığımız yüzyılda bir eğitimci olarak tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.
Öğretmenler, çocuklarımızın aileden sonraki eğitim-öğretim süreçlerinin en önemli aktörleridir. Öğrettikleriyle birlikte eğiten, yetiştiren ve terbiye edendir öğretmen. Öğrencisinin içindeki cevheri sabırla işleyen ve açığa çıkaran yegâne kişidir. Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ”Hayatta en hakiki mürşit ilimdir, fendir” sözüyle her sınıfın öğretmeni olmuştur. Öğretmenlik sadece eğitim, öğretim sürecinde edinilen bilgileri öğrencilere aktarmak değil, bilginin yanında ahlak ve tecrübe ile çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe hazırlama mesleğidir. İlim ve bilgi üstünlüğünü kaybeden bir neslin, gelişmesi ve refah seviyesini yükseltmesi imkânsızdır. Milletimizin ufkunu aydınlatan, geleceğe ışık tutan öğretmenlerimiz yarınlarımızı hayata kazandıran ilim ve irfan kapısının anahtarlarıdır. Tüm bu yönleriyle öğretmenler, eğitim öğretim sistemimizin temel yapı taşları, geleceğimizin mimarlarıdır.

Bizler “beşikten mezara kadar ilim tahsil etmeyi” emreden, ”bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” sözü derecesinde öğretmenine değer veren, kalemin her türlü silahtan üstün olduğu bir medeniyetin mensuplarıyız. Tarih boyunca olduğu gibi bugün de öğretmenlerimize büyük önem ve değer veriyoruz. ”Öğretmenleri baş tacı yapmayan bir toplumun geleceği yoktur.” mottosuyla şehrimizde bu kutsal görevin icrası için bulunan tüm öğretmenlerimize yetiştirdikleri nesiller için müteşekkiriz.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta terör saldırılarında ve görevi başında kaybettiklerimiz olmak üzere, vefat eden tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyor, yaşamları boyunca hakkıyla çalışıp emekli olan öğretmenlerimize sağlıklı, hayırlı ve uzun ömürler diliyorum.”/Okan Karaman

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ