Genç Bayrak Gazetesi

Türkmenlere Yardım Kampanyası

Türkmenlere Yardım Kampanyası

Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Balıkesir şubesi ve Balıkesir Yazarlar ve Şairler Derneği (BAYŞAD) Suriye’de yaşanan iç çatışmalar nedeniyle Gaziantep’te zor şartlarda hayatta kalmaya çalışan, soğuk kış şartlarında yaşam mücadelesi veren Türkmenler için topladığı yardımları Balıkesir’den dualarla gönderdi.

TÜRKAV ve BAYŞAD üyeleri Suriye’de yaşanan iç savaş nedeniyle Gaziantep’te zor şartlar altında yaşayan Türkmen ailelere, Emekli öğretmen Zehra Ünsal Bacakoğlu ve bayan arkadaşları tarafından yardım kampanyasının ilk aşamasında toplanan 450 koli giyim, erzak, çocuk maması, ayakkabı, battaniye ve çocuk bezleri Gaziantep’de yaşayan Türkmenlere ulaştırılmak üzere kamyona yüklenerek, Balıkesir’den dualar eşiliğinde gönderildi.

UMAY Gönüllüsü Zehra Ünsal Bacakoğlu, TÜRKAV Başkanı Adnan Tatoğlu ve BAYŞAD Başkanı İrfan Ünsal kamyonun yüklenmesinde büyük yardımları olan Alperen Ocakları gençlerine teşekkür etti. Emekli öğretmen Zehra Ünsal Bacakoğlu “Türkmen soydaşlarımız için yaptığımız yardım çağrısına Balıkesirli vatandaşlarımız ve derneklerimiz üyeleri çok çabuk ve organize bir şekilde cevap verdiler. TÜRKAV’ın yeni çarşıda bulunan dernek binamıza Türkmen kardeşlerimizin ihtiyacı olan malzemeler gelmeye başladı. Umay görevlisi bayanlar ile derneklere bağlı erkek arkadaşlarımız bizimle beraber gece gündüz çalıştılar. Gelen yardımları ayrı ayrı koli yaparak, hazırladık. Bu günde topladığımız yardım malzemelerini Türkmen soydaşlarımıza ulaştırmak için kamyon ile Ankara’ya gönderiyoruz. Bu yardımlarımız devam edecek, halkımız giyim, erzak,çocuk maması,ayakkabı, Battaniye ve çocuk bezi gibi malzemeleri Yeni Çarşı da bulunan TÜRKAV lokaline getirmelerini rica ediyoruz. Türkmen vatandaşlarının yalnız olmadığını tüm dünya ya göstermek için yardımlarınız bekliyoruz. Bu kampanyaya katkıda bulunanlardan Allah razı olsun. Yardımlar bize geldikçe Türkmen kardeşlerimize yardımları kamyon ile göndereceğiz” dedi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ