Genç Bayrak Gazetesi

Üniversitelilerden Kan Bağışı

Üniversitelilerden Kan Bağışı

BALIKESİR’in Burhaniye İlçesi’nde, yüksek okul bahçesinde düzenlenen etkinlikte üniversite öğrencileri, kan bağışında bulundu.

Türkiye Kızılay Derneği Balıkesir Kan Bağış Merkezi tarafından kan bağışı kampanyası düzenlendi. Dünya Sağlık Örgütü’nün koordinatörlüğünde oluşturulan kan bağışçısı eğitim ve güvenli yaşam konularında, 18-25 yaş arası gençleri kapsayan ‘Hedef 25 Projesi’ ile ‘Güvenli Kan Temini Projesi’ kapsamında etkinlik düzenlelendi. Burhaniye Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu bahçesine yanaşan Kızılay aracına üniversiteliler, ilgi gösterdi. Kampanyada öğrencilerden 73 ünite kan toplandı.

Öğrencilere teşekkür eden Okul Müdürü Doç. Dr. Oğuzhan İlban, “Kan ihtiyacı ülkemizde vatandaşlarımıza her zaman lazım olan bir şey. Bu konuda öğrencilerimizin göstermiş olduğu duyarlılıktan dolayı kendilerine teşekkür ederim. Kan vermek bizim vatandaşlık görevlerimizden biri olmalı. Her yıl Yüksekokulumuzda Kızılay ile birlikte kan bağışı kampanyası yapıyoruz. Yüksekokul olarak her yıl daha fazla kan vererek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması noktasında gayret gösteriyoruz” dedi.

Kampanya sonunda Kızılay yetkilileri, yaşanan kan sıkıntısının önüne geçilebilmesi için gerçekleştirilen kampanyaya katkı veren bağışçılara teşekkür etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ