Genç Bayrak Gazetesi

Yaşanabilir Şehirler Sempozyumu Başlıyor

Yaşanabilir Şehirler  Sempozyumu Başlıyor

WRI Türkiye Sürdürülebilir Şehirler tarafından düzenlenen Yaşanabilir Şehirler Sempozyumu’nun dördüncüsü bu yıl 26 Ekim Çarşamba günü doğal güzellikleri ile konuklarını büyüleyen Sakarya’nın Sapanca ilçesinde gerçekleştirilecek.

Yaşanabilir Şehirler Sempozyumu’nda yerli ve yabancı uzmanlar, akademisyenler, belediye başkanları ve çeşitli bakanlıklardan yetkililer; “Küresel Taahhütlerden Yerel Uygulamalara”, “Küresel İklim Hedeflerine Ulaşmak & İklim Değişikliği Eylem Planları”, “Tasarımla Daha Güvenli ve Erişilebilir Kentler” ve “Verimli Binalar: Kentler için Büyük Fırsat” başlıkları altında bilgi, deneyim ve çözüm önerilerini paylaşacak.

Açılış konuşmalarını Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakarya Üniversitesi Rektörü Muzaffer Elmas ve WRI Türkiye Sürdürülebilir Şehirler Yönetim Kurulu Başkanı Canan Ediboğlu’nun yapacağı etkinlik özel sektör, uluslararası kurum ve kuruluş, üniversite, sivil toplum kuruluşları ve basına açık olarak gerçekleştirilecek.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mesleki Hizmetler Genel Müdürü & Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı ve Genel Sekreteri Hayrettin Güngör’ün konuşması ardından ise oturumlara geçilecek. WRI Türkiye Sürdürülebilir Şehirler Direktörü Arzu Tekir’in moderatörlüğünde yapılacak “Küresel Taahhütlerden Yerel Uygulamalara” konulu ilk oturumda Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mustafa Ayhan, Eko IQ Yerel Yönetimler Editörü Sibel Bülay ve Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu söz alacak.

WRI US Direktörü & Portland Oregon Eski Belediye Başkanı Sam Adams’ın konuşması ardından yapılacak “Küresel İklim Hedeflerine Ulaşmak & İklim Değişikliği Eylem Planları” konulu ikinci oturumda ise Sam Adams’ın yanı sıra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan Çevre ve Şehircilik Uzmanı Ömer Öztürk, Boğaziçi Üniversitesi Akademisyeni Prof. Dr. Levent Kurnaz ve İstanbul Politika Merkezi İklim Koordinatörü Ümit Şahin, Marmara Üniversitesi Akademisyeni Prof. Dr. Semra Mazlum Cerit’in moderatörlüğünde konuyla ilgili düşüncelerini dile getirecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ