Genç Bayrak Gazetesi

Zeytin Hasat Şöleni Yapıldı

Zeytin Hasat Şöleni Yapıldı

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde; Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Ayvalık Ziraat Odası Başkanlığı tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen Zeytin Hasat Şöleni, kalabalık bir üretici topluluğuyla coşkuyla gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan şölenin açılışında; Ayvalık Ziraat Odası Başkanı Hasan Kıtay, Ayvalık’ta ‘İlk Elden, İlk Hasat” sloganıyla ilk kez düzenledikleri organizasyonla katılımcıları ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.
Ayvalık’ta zeytin üreticiliğinin daha iyi koşullara getirilebilmesi için çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Hasan Kıtay, “Ayvalık zeytinciliği Türkiye’de önemli bir yere sahiptir. Tarihi ve doğal güzellikleriyle ünlü ‘Ayvalık’ denilince akıla ilk gelen zeytindir. Bu özellik bizlere de büyük sorumluluğu beraberinde getirmektedir. Zeytin ve zeytinyağının kaliteli bir şekilde üretilmesi gerektiğini çok iyi biliyoruz. Üreticilerimizin modern tesislerden faydalanması, mekanizasyona dayalı bir üretime yönelmesi en büyük önceliklerimizdendir” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ