Genç Bayrak Gazetesi

“Kadınlar İnsan , Erkekler İnsanoğludur “

“Kadınlar İnsan , Erkekler İnsanoğludur “
“ İletişim Ticaretin en büyük kazanç oranıdır.. “
Kadınlar Pes etmez ..! sadece uğraş ve ilgi alanlarını değiştirir..
Hedefine doğru azimle ilerler 😉
8 Mart Dünya Kadınlar Günü kadınların sosyo-ekonomik toplumdaki Varlığının öneminin mücadele edildiği bir gün olarak tarih sayfalarında yerini almıştır.
Kadının Önemi , İnsanlığın varoluşunun başladığı Gündür.. Bir Ana , kardeş , sevgili, arkadaş .. yarendir..
Günümüz toplumunda çalışan kadınlarımızın öneminin ve sayısının yıllar geçtikçe artması bizi gururlandırmaktadır. Bu cesaretle daha geniş alanlar da üretim ve eğitim kalitemizi arttırıp dünyaya açılmamız da kaçınılmaz olmuştur.
Ben ilk ihracat deneyimimi sevdiğim bayan meslektaşım mühendis dostum Canset BALCI sayesinde yapmıştım. Ürdün Fuarına katıldım ve sonrası sıkı takiplerle başka ülkelere yönelmemi sağladı. Ve böylelikle Ülkeler arası keşiflerime diyaloglarıma başlamış oldum hızla da devam ediyorum asıl hızımı kesemediğim de kendime olan keşfimin sürmesi…… 
Vizyonumun beslenmeye ihtiyacı olduğunu hissettiğim anlar çoğaldıkça kendimi öncü STK kuruluşların da buldum. İş Kadını sayısının da arttığı bu oluşumlar da bir çok tecrübeli  iş insanı ile tanışma fırsatlarını yakaladım. İnsanlığı ile hep övündüğüm kardeşim Ablam Tuğba BERBER KARAMAN’ın tecrübeleri ,rol modelliği ve dostluğu gece gündüz her telefonuma yetişmesi ve her havalanı çıkışı inişi karşımda yanımda durması benim en büyüm cesaretim olmuştur. Bir kadın ani ruh değişimlerinde ve olası hızlı karar verme durumların da ilk yapacağı şey hayatında ki en değerli olan diğer hemcinsini kadını aramaktadır:)
Gerçek hayatla tanışma serüvenim Çok geniş bir çevreye sahip olmaya başladıkça beni daha da bir durdurmaz hale getirmişti. Tecrübeleri izlemek dinlemek yanlarında bir kaç saat geçirmek , yaşanmışlıkları not almak ve uygulamaya başlamak gerçekten paha biçilmez.. Hele ki Kadın olarak o ortamlar da şahane değer görüyorsanız .. Veriminiz ve azminiz şahane derece de daha da bir artıyor..
Değer görmek pozitif ayrımcılık asıl ihtiyacımız da bu değil mi ..!
4 kız kardeşiz hepimiz bambaşka yeteneklerdeyiz ve hepimiz iş dünyasındayız .. Birimiz siyasi birimiz akademi birimiz teknik üretici sanayici , birimiz sanatsal eğitici eğlendirici ..  :)
Bir çok alanda mücadelelere devam ediyoruz..
Aile genlerimiz de Karadeniz ve bir de Ege kültürü taşıyoruz.  Bu sentez beni aynı anda hem Asi hem de Güleryüz’lü biri haline getirdi :) Ve tabi en büyük avantajının Mottosunu çıkartmama vesile oldu
 “ İletişim Ticaretin en büyük kazanç oranıdır.. “
Bu konuda da Annem’in kulaklara küpe sözünün faydasını yaşıyoruz  “Gülmek en büyük sadakadır kızlarım “ ..
Varlığın daim olsun Annem.. 

Ulaşılabilir biri olmak size her zaman Asalet getirir. Çünkü rekabetin olduğu ortamlar da kimi zaman acımasız bir dünya da karşınıza çıkabiliyor .. Kadın dayanışmasının gücünü de işte Tam da bu nokta da anlıyorsunuz..

Bazı çevrem bu konuda benimle ayni fikir de değil ulaşılabilir olmanın suistimal getireceğini düşünüyor ve haklı da olabiliyorlar ama yine bunlarsız da bir hayat çok heyecanlı olmazdı bence :)
Kadının En büyük özelliği de bu değil mi..  Merhametli ve Cömert olması..
Ben böyle Kadınların kaybettiğini hiç görmedim ..

Sizi siz yapan inanç ve değerlerinizi kaybetmediğiniz sürece küresel değişimi de sıkı takip ettikçe , istikrarlı başarı da kaçınılmaz olur..

Çok geziyorsun diyenlerin bile her fırsatta aradığı İnsan olun soru sorulan danışılan  olun ve işte bunun için çok gezin :)
Kadın yenilikçiliği Sever ve en çok da Sevilmeyi Sever .. Kadınlar bir Adım gelene beş Adım döner.. Tabi adımların sayısına göre de bu durum değişebilir :)
İyilik yaparsanız karşılığını er geç bulursunuz.
Kadınlar kor olur Ateş iken sabırlı olmak denilen o yüce dinginlik çok sınanmaların eseridir. 
Vazgeçmeyin , isteyin , güçlü olun , şevkatli ve gururlu olun ve Kadınlarımız siz hep büyük düşünün çünkü ,
Kadın varoluşun Temelidir..
8 Mart Dünya Kadınlar Gününüzü tebrik ediyorum

Nicelerine ..

Râna İlhame BERBER
DEİK / Makedonya İş Konseyi Bşk Yrd
İş Kadını
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamagra 100 mg https://www.topdrugscanadian.com/buy-kamagra-online/