Genç Bayrak Gazetesi

Kırcı Türkmenlere Yardım Törenine Katıldı

Kırcı Türkmenlere Yardım Törenine Katıldı
  • 29 Aralık 2015, 11:39

Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı  Sındıgı’da Sivil Toplum Kuruluşları ve Sındırgı Belediyesi tarafından organize edilen yardım kampanyasında 1 Tır dolusu yardım malzemesinin Bayır Bucak’taki Türkmenlere teslimi için gerçekleştirilen törene katıldı.

Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, Ak Parti Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı, İlim Yayma Cemiyeti Sındırgı Şube Başkanı Salih Durak, Ak Parti İlçe Başkanı Halil Güner, Belediye Meclis Üyeleri ve vatandaşlar katıldığı törende 1 TIR dolusu yardım malzemesi, Sandıklı Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törenle dualarla Bayır Bucak’taki Türkmenlere gönderildi.

Bayır Bucak Türkmenleri için hazırlanan yardım tırını uğurlama töreninde bulunan Ak Parti Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı;”Onlar ölümden bile korkmadan, kendi vatanlarını, kendi ocaklarını savunmak için hemde dört bir taraftan, dört beş türlüsüne karşı mücadele etmekten o kadar zor günler geçiyorlar. Ettiğimiz dualar ve gözyaşları elbette önemli zaman fili dua zamanı. İşte siz burada böyle güzel yardımlarınızla onlara diyorsunuz ki korkmayın, mahzun olmayın, Allah inanlarla beraber. Eminim sizler yok halinizle verdiniz. Yoksul halinizle verdiniz. Allah bu şehrin Sındırgı’nın güzel insanlarından razı olsun” dedi.

 

 

Sema Kırcı - Sındırgı Yardım Tırı

Dua ve uğurlama töreninde konuşan İlim Yayma Cemiyeti Sındırgı Şube Başkanı Salih Durak, bütün mazlumlara yardım kampanyası düzenlediklerini belirterek;”Sındırgının bir gurunu daha yaşıyoruz. Daha önce 3 tır olarak gönderdiğimiz Suriye’deki kardeşlerimize Elhamdülillah bugün 4. Tırımızı göndermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bugün 26 ton gönderdiğimiz un ve gıda yardımlarımıza 10 ton un ve gıda yardımımız kaldı onu da önümüzdeki günlerde göndereceğiz. Bizlere bu çalışmamızda destek veren tüm Sındırgı halkına ve Kamu Kurumlarına çok teşekkür ederim” dedi.

Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, Sındırgı’nın tarihin her döneminde üzerine düşen vazifeyi, yerine getiren bir ilçe olduğunu ifade ederek;”Türk Milleti olarak, İslam Âlemi olarak zor durumda olanların yanında olmaya devam ediyoruz. Bizler muhacir ensar kültüründen yetişen insanlar olarak, muhacir olanlara sahip çıkma kültürümüz var. Bugünde hem soydaşımız, hem dindaşımız Suriye Bayır Bucak’taki kardeşlerimize sahip çıkmak maksadıyla Sındırgı’daki Sivil Toplum Kuruluşları toplandılar, bizde Sındırgı Belediyesi olarak önderlik ettik bir tır dolusu gıda ve ihtiyaçlarını karşılayabilecek yardım toplandı. Bizler Sındırgılı olarak kadınıyla, erkeğiyle, yaşlısıyla, genciyle, çoluğuyla, çocuğuyla onların yanında olduğumuzu hissettirmek için, bu davranış içerisinde olduk. Gençlerimiz ve çocuklarımız bu işe katkı sağladılar. Biz ondan dolayı hep birlikte diyoruz ki Sındırgı olarak Bayır Bucak Türkmenlerinin yanındayız” diye konuştu.

 

Sema Kırcı

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ