Genç Bayrak Gazetesi

Uyuşturucu İle Mücadele Projesiyle Bağımlılığa Son Verdiler

Uyuşturucu İle Mücadele Projesiyle Bağımlılığa Son Verdiler
  • 18 Ocak 2022, 07:20

Vali Hasan Şıldak öncülüğünde yürütülen Uyuşturucuyla Mücadele Projesine başvuruda bulunarak tedavi ve rehabilitasyon sürecini tamamlayan bağımlı bireyler, yeni hayatlarına kavuşma serüvenlerini anlattılar.
Balıkesir Valiliği ve Vali Hasan Şıldak’ın sosyal medya hesaplarından paylaşılan röportaj videoları ile bağımlılıktan kurtulan bireyler, kendileri gibi bağımlılığın gölgesinde karanlık bir hayata devam edenlere seslendiler. Uyuşturucuya karşı verdikleri mücadeleyi nasıl kazandıklarını ve gerek sosyal hayatlarında yaşanan değişiklikler, gerekse kalıcı işe kavuşmalarıyla ilgili bilgiler verdiler.
Proje kapsamında Vali Şıldak’ın da yakından takibinde olan bireyler, yalnız bırakılmayarak önemsediklerini hissettiklerini dile getirdiler. Aile hayatlarında da huzura kavuştuklarını ve bağımlılığa devam ederek ölüme giden yolda Uyuşturucuyla Mücadele Projesinin onları hayata yeniden bağladığını vurguladılar.
Projeyle birlikte hayatlarına sağlık dolu bir kapı açan gençlerin, mücadelede nasıl başarılı oldukları ve yaşadıkları süreçlerin anlatıldığı röportajlarla projenin bilinirliğinin arttırılması, böylece yeni başvurular alınması amaçlanıyor.
/Metin Yamaner

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ