Genç Bayrak Gazetesi

Bilgi Evi Gençleri Geleceğe Hazırlıyor

Bilgi Evi Gençleri Geleceğe Hazırlıyor

Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde Sındırgı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Remzi Çakar bilgi evi her yaşa hitap ediyor. İçerisinde kütüphane ve ücretsiz kullanıma sunulan bilgisayarların bulunduğu bilgi evi özellikle çocukların ve gençlerin gözdesi konumuna geldi.
Öğrenciler kitap dönüşümü yapabildikleri gibi, internet üzerinden verilen ödevlerini Sındırgı Belediye personeli yardımıyla yapabiliyorlar. Ayrıca yaz tatillerinde açılan ebru, hat sanatı, hızlı okuma vb. kurslardan da öğrenciler faydalanabiliyor.
Okul sezonun da ise özellikle ilkokul öğrencileri için eğitici oyunlar ve çeşitli aktivitelerle gelişimlerine katkı sağlanıyor. Lise öğrencileri için de açılan YGS kurslarına ise ilgi büyük. Sabah 9.00 ile akşam 18.00 saatleri arasında hizmet veren bilgi evi geleceğin teminatı gençlerimize destek amaçlı çalışmalarını sürdürüyor.
Geleceğin teminatı gençlerin eğitimlerine oldukça önem veren Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş “ 2004 yılında Zeytinburnu Belediyesi’nin katkıları ve ilçemiz iş adamlarından Remzi Çakar’ın bağışlamış olduğu bina içerisine kurduğumuz Bilgi Evi her geçen gün artan aktiviteleri ve yenilenen yüzüyle öğrencilerimize hizmet vermeye devam ediyor. Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutabilmek ve eğitimlerine katkı sağlamak amacıyla kurduğumuz Bilgi Evinde öğrenciler aynı zamanda ücretsiz olarak internet ve çıktı hizmetlerinden yararlanarak derslerini bu alanda yapabiliyor. Günümüz şartlarına uygun olarak açtığımız kurslar, gençlerimizi birbirine bağlayacak ve eğlenirken öğrenecekleri sosyal aktiviteler ile de hizmetlerimizi artarak devam ettiriyoruz. Bunun yanında eğitime destek olmak amacıyla söz verdiğimiz gibi kırtasiye yardımlarımızı da gerçekleştiriyoruz. Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile işbirliği içerisinde deneme sınavları ve okullarda sosyal aktiviteler gerçekleştiriyoruz. Ayrıca eğitimin yanında sporsal faaliyetlerle de gençlerimizin geleceğine katkı sağlıyoruz. Yaptığımız her projede onları düşünüyoruz. Hem gelecek nesile daha kalıcı hizmetler bırakmak hem de yarınların başkanları, kaymakamlarına üzerlerine daha güzel işler yapacakları bir temel hazırlamayı hedefliyoruz. Yarınımızın teminatı gençlerimize kapılarımız sonuna kadar açıktır.” Dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ